Į turinį

Apie parodą

Vilniaus dailės akademija atidaro pirmąją viešą baigiamųjų darbų parodą – visuomenei pristatomi visi šiais metais VDA ginami baigiamieji darbai.

Ši paroda – pirmoji galimybė vienu metu pamatyti visų 2023 m. Akademijos absolventų darbus, pasklidusius po VDA erdves ir įvairias galerijas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Telšiuose. Tai proga susipažinti su ateinančia jaunųjų menininkų, dizainerių, architektų, restauratorių ir menotyrininkų karta, atrasti naujausių šiuolaikinio meno ir dizaino tendencijų užuomazgas.

Baigiamųjų darbų paroda žymi studijoms skirto gyvenimo tarpsnio pabaigą, apvainikuotą profesionalaus menininko diplomu ir pasirodymu žiūrovams. Kartu tai prasidedančios savarankiškos menininko karjeros momentas – ilgai lauktas, trokštamas, bet ne kiekvienam saugus etapas.

Plačiajai publikai atvira baigiamųjų darbų paroda – Akademijos sukurta proga ir galimybė kiekvienam jaunajam menininkui pristatyti žiūrovams savo kūrybinę poziciją, tapti matomam, pritraukti ekspertų dėmesį. Svarbu, kad turint didelių lūkesčių ir svajonių, pabaigą pažymėtų įvykis, paliudijantis priartėjimą prie tų svajonių išsipildymo.

Birželio 2–16 d. vyksiančiai parodai Akademija atsiveria nuo auditorijų iki rūsių, pasitelkia bendradarbiavimą su muziejais ir galerijomis. Dvi savaites truksiančios parodos metu lankytojai galės išvysti daugiau kaip 300 kūrybinių projektų, atstovaujančių skirtingas meno studijų kryptis.