Į turinį

Apie parodą

Po sėkmingo praėjusių metų starto Vilniaus dailės akademija (VDA) ir vėl priima didžiausią metų iššūkį ir rengiasi atidaryti antrąją baigiamųjų darbų parodą (VDA Baigiamųjų darbų paroda / VAA Graduation Show). Birželio 3 – 14 d. visuomenei bus pristatomi visi 2024-siais VDA ginami baigiamieji bakalauro ir magistro projektai, atstovaujantys skirtingas studijų kryptis. Paroda pasklidusi po daugiau kaip 40 lokacijų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose leis susipažinti su ateinančia jaunųjų menininkų, dizainerių, juvelyrų, metalo meno meistrų, skulptorių, restauratorių, architektų, scenografų ir menotyrininkų karta bei patirti, kaip gimsta naujausios šiuolaikinio meno ir dizaino tendencijos. Ši paroda – galimybė ne tik sužinoti kuo šiandien gyvena ir kaip mąsto jaunieji kūrėjai, bet ir proga artimiau susipažinti su Vilniaus dailės akademija, jos siūlomomis studijų programomis, atrasti naujas erdves, išraiškos priemones, formas ir galimybes. Dvi savaites truksiančios parodos metu lankytojai galės išvysti daugiau kaip 300 kūrybinių baigiamųjų bakalauro ir magistro projektų.

Šios parodos metu VDA plačiai atveria savo galerijų, auditorijų, laboratorijų, net ir rūsių duris. O bendradarbiaujant su Lietuvos dailininkų sąjunga, muziejais, bibliotekomis, kitomis galerijomis bei erdvėmis – savo kerus skleidžia visame mieste. Vilniuje, pagrindinės ekspozicijos koncentruosis trijuose VDA pastatuose – Maironio g. 6, Malūnų g. 5 ir Maironio g. 3. Lankytojų lauks ir kitos erdvės: VDA galerijos („Artifex“, „Akademija“, „5 Malūnai“, „Kreatoriumas“, A. ir A. Tamošaičių galerija „Židinys“, VDA „Lauko ekspo“), LDS galerijos („Arka“, „Pamėnkalnio galerija“, „Dailininkų sąjungos galerija“, „Medūza“), galerijos „Atletika“ ir „Vartai“, M. Mažvydo biblioteka bei kitos erdvės.

Kaune visos ekspozicijos bus pristatymos VDA Kauno fakultete (Muitinės g. 2). Telšiuose – VDA Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3-2) ir VDA Telšių fakultete (Muziejaus g 29), bei Klaipėjoje – Kultūros kultūrų komunikacijų centre (Bažnyčių g. 4). Čia paroda veiks 06 07–07 07 dienomis.

Visos ekspozicijos atviros visuomenei kasdien nuo pirmadienio iki sekmadienio 14-19 val,* Vilniuje „Kultūros nakties“ (06 07) metu iki 23 val. Ekspozicijose budės patys studentai – projektų autoriai.

Šią parodą taip pat lydės ekskursijos, atidarymo ir uždarymo vakarėliai, diskusijos, kinas.

VDA misija ne tik ugdyti jaunąjį kūrėją, bet ir edukuoti vizualaus meno žiūrovą, tad šis renginys yra puiki platforma abu dalykus sujungti į vienį.

VDA bendruomenė nuoširdžiai tiki, kad VDA baigiamųjų darbų paroda / VAA Graduation Show taps tradicija, kuria siekiama įsirašyti į kitų Europos dailės ir meno akademijų, kasmet organizuojančių tokias parodas, gretas.  „Baigiamųjų darbų paroda žymi studijoms skirto gyvenimo tarpsnio pabaigą, apvainikuotą profesionalaus menininko diplomu ir pasirodymu žiūrovams. Kartu tai prasidedančios savarankiškos menininko karjeros momentas. Atsisveikindami su šių metų akademijos absolventais norime jiems suteikti platformą, kurioje jie gali plačiai ir garsiai prisistatyti visuomenei“, – sako prof. Ieva Skauronė, Vilniaus dailės akademijos rektorė.

Baigiamųjų darbų parodos visuose miestuose yra nemokamos.